2 b (po gimnazjum)

Rok szkolny 2019/2020

Wychowawca klasy: Marzanna Zawadzka – Ciępka

Samorząd klasowy:

Przewodnicząca: Wloka Daria

Zastępca przewodniczącej: Czereba Wiktor

Skarbnik: Hul Przemysław

Otrzęsiny

1 października w naszej szkole klasy pierwsze liceum brały udział w „otrzęsinach” zorganizowanych przez klasę IIA z wychowawczynią

K. Bochenek przy wsparciu pani Malwiny Bednarczyk. Konkurencji jak co roku nie brakowało, a nasi uczniowie i ich wychowawcy bawili się rewelacyjnie.

Wizyta studyjna  klas resocjalizacyjnych z bezpieczeństwem wewnętrznym na Uniwersytecie Opolskim

W dniu  11 grudnia uczniowie z klas resocjalizacyjnych z bezpieczeństwem wewnętrznym oraz mundurowej, pod opieką Marzanny Zawadzkiej- Ciępki, odbyli wizytę studyjną  w ramach „Akademii młodego pedagoga” na Uniwersytecie Opolskim.

Powitał nas Z- a Dyrektora Instytutu Nauk Pedagogicznych  prof. dr. hab. Edward Nycz, który przedstawił  ofertę edukacyjną  uczelni oraz zachęcał nas do podjęcia studiów na uczelni.

Następnie wysłuchaliśmy wykładu na temat  „Szczęście w życiu człowieka” wygłoszony przez dr Ewę Dubiel, która skupiła się na relacjach jednostki z grupą w kontekście pełnienia ról  na ile dają człowiekowi szczęście. Po wprowadzeniu w tematykę podzielono nas na dwie grupy. Grupa resocjalizacji rozpoczęła warsztaty „Promocja zdrowia psychicznego” poprowadzone przez wykładowczynię. Pierwsze ćwiczenie pod nazwą „Apokalipsa” miało na celu uświadomić uczestniczącym, jak mogą zachować się ekstremalnej sytuacji, co pozwoli im przetrwać, a które wady  przeszkodzą im się uratować. Okazało się , że wybory licealistów były podobne. Kolejne ćwiczenie  to „Drzewo naszego życia” , które dotyczyło naszych wartości życiowych, podejmowanych decyzji w codziennym postępowaniu. Okazało się, że każdy z nas miał indywidualny tok myślenia w tym zakresie, argumentując i interpretując swoje wybory. Ostatnie ćwiczenie „Pobyt na łodzi” to przypisywanie sobie pełnionych ról i większość z nas chciało być pasażerami, a tylko dwie osoby podjęły rolę przywódcze. Było to dobre posumowanie warsztatu, ponieważ jest wśród nas niewielu, którzy chcą  podjąć odpowiedzialność za życie drugiego człowieka i powodzenie przedsięwzięcia.

Natomiast grupa mundurowa uczestniczyła w warsztatach z zakresu arteterapii na temat  poprowadzonych przezdr Anna Glińska-Lachowicz oraz studentów. Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki tańcem, a następnie uczestnicy  obrali się w pary, aby podjąć zadania, w które opierały się na zaufaniu do partnera. Okazało się, że to nie jest takie proste, gdyż niektórym towarzyszył strach i niepewność oraz przeszkadzały, przy wydawaniu poleceń, bodźce zewnętrzne : hałas, zmiana oświetlenia itp. Kolejne ćwiczenie przy zmianie  pary miało na celu lepsze poznanie oraz stworzenie dla partnera prezentu z przedzielonej gazety.  Po zaprezentowaniu pomysłów okazało się, że wiele osób ze zwykłej gazety stworzyło bardzo kreatywne i rzeczowe upominki.  Na zakończenie zajęć polecono namalować  na jednej kartce papieru kilka elementów, które kojarzą się ze spokojem i szczęściem, a na drugiej kojarzące się ze smutkiem. Efekt tej pracy był niesamowity, gdyż rysunki miały wspólne elementy- kolor, czy namalowane linie. Kompozycja dzieła ukazującego spokój i szczęście była statyczna oraz przeważały kolory jasne, zaś w dziele pokazującym strach i smutek była dynamiczna  z przewagą kolorów ciemnych.Obie grupy miały okazję uczestniczyć w dwóch warsztatach, ponieważ po przerwie nastąpiła wymiana.

Zajęcia na Uniwersytecie były bardzo  ciekawe i dostarczyły nam wiedzy o samym sobie, która dla niektórych była zaskakująca i odkrywcza. Na pewno wykorzystamy ją w życiu codziennym i dalszej edukacji . Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty na uczelni.

Justyna Mika ucz. kl. resocjalizacja z bezpieczeństwem wewnętrznym

Szkolne zawody w siatkówce klas pierwszych

Dnia 29.01.2020r. odbyły się szkolne zawody w siatkówkę klas pierwszych. W turnieju wzięło udział 7 reprezentacji klasowych.

FAZA GRUPOWA
I Ep – I LMg 0:2 (6:15, 10:15)
I TGWEHg – I LMRg 1:2 (15:12, 14:16, 14:16)
I TMRg – I LRMp 0:2 (14:16, 11:15)
I TGMp – wolny los

PÓŁFINAŁ
I LMg – I LMRg 2:0 (15:13, 16:14)
I LRMp – I TGMp 2:0 (18:16, 16:14)

FINAŁ
I LMg – I LRMp 2:0 (15:13,16:14)

KLASYFIKACJA
I miejsce – I LMg

II miejsce – I LRMp
III miejsce – I LMRg

Organizatorem i sędzią zawodów była p. E. Pajor-Hajdecka

zwycięska drużyna z Panią E. Pajor- Hajdecką